אדיפוס

ההצגה "אדיפוס" בעיבוד חדש, אקטואלי ורלוונטי לישראל של היום, בבימויו של אבישי מילשטיין ממייסדי התיאטרון. 

אדיפוס – שזכה לאינסוף עיבודים ופרשנויות, נחשב למחזה החשוב ביותר שנכתב מאז ומעולם.

הגרסה החדשה שלנו מעמידה במרכז הסיפור את הקשר הקיים במקור בין פוליטיקה למגיפה, ויוצרת דרמה פוליטית סוחפת ומרתקת שנעה על ציר אחד בין שני קונפליקטים מרכזיים: תדמית מול זהות ושלטון כנגד צדק.

אדיפוס הוא שליט מצליח, נערץ, זוהר שיודע להוסיף נקודות לאישיותו לאחר כל אירוע פוליטי. הוא שליט חסר פשרות שמתמרן בין הדאגה לעמו, לבין האיומים על המשך שלטונו. בחדרי חדרים, אדיפוס מתגלה כפרנואיד ונקמן, אדם שבורח מחטא קדום. הוא נחשף בזהותו האמיתית כחוטא מועד. אולם הפוליטיקאי שבו לא מפסיק לרגע לפעול.  אדיפוס השולט מנסה להפוך בלהטוט פוליטי גם את המיתוס המוכר על הבן שרוצח את אביו ושוכב עם אמו לתעמולה פוליטית ובכך מאתגר את בית המשפט, את מידות המוסר ואת השכל הישר.

נראה שגם לדור שלנו, במדינה שלנו ובעת הזאת, המחזה הזה רלוונטי באופן מפתיע, שלא לומר נבואי.

 

מאת סופוקלס/ תרגום: שמעון בוזגלו/ עיבוד ובימוי: אבישי מילשטיין/ תפאורה: זוהר שואף תלבושות: מיכל לאור / מוסיקה: בועז ברקת/ ווידאו: רעות שיבה / תנועה: נתלי שילמן / תאורה: נדב ברנע / עוזרת במאי: תמרה ניר

משתתפים: דן שפירא, עודד קוטלר, ערן בוהם, אנה סטפן, בהט קלצ'י, מוצי אביב, ראם אהרוני, ברי טוויסטרא

 חמישי, 16 ליוני

20:30

מוצ"ש, 18 ליוני

21:00

 

 

טעימת וידאו

כתבו עלינו

גלי מרגליתSPOT IT
קרא עוד
המחזה הקלאסי של סופוקלס שורד הכל: תרגום חדש ומודרני, עיבוד אקטואלי ורלוונטי ותאורה מלאת משמעות ■ שלא במפתיע, הדמות המרכזית במחזה רומזת לבנימין נתניהו, ונדמה כי בפני אבישי מילשטיין בימאי המחזה, עמד הרצון להעלות לדיון את הסוגיה האם מדובר בשליט נערץ שמוכן להקריב את עצמו כדי להציל את ארצו מהתפרצות של מגיפה, או בפוליטיקאי נכלולי שמסתיר חור שחור בעברו.
אבישי מילשטייןTIME OUT
קרא עוד
לאחר אחת ההצגות האחרונות של אדיפוס בתיאטרון נוצר ניגש אלי צופה מכובד שלחץ את ידי בחום ואמר: "ההצגה באמת מצויינת, מעניינת, סוף סוף מחזה קלאסי – אבל למה הייתם צריכים את כל האקטואליזציה הזאת? למה ישר על ההתחלה לפתוח ולדבר על מגפה-שמגפה? זה לא נחוץ". הזכרתי לו בחיוך שדווקא בהתחלה של המחזה לא נגענו בעיבוד שלנו. סופוקלס כתב מחזה על מגפה. ליתר דיוק – על שליט נערץ, פוליטיקאי מחונן, שמתמודד עם מגפה. לפני 2450 שנה.
הקודם
הבא

גלרייה

תאריך

26 מאי 2022
Expired!

שעה

20:30 - 22:30

מחיר

₪70.00

מידע נוסף

לרכישת כרטיסים

מקום

תיאטרון נוצר
תיאטרון נוצר, בת ים
לרכישת כרטיסים